Wczytuję dane...
SZCZEGÓŁY
Data wydania: 2015
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 450 stron, mapy, ilustracje
Format: B5
ISBN: 978-83-7889-366-0
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 10.00 PLN

W drugim tomie swojej mistrzowskiej pracy o epickiej kampanii Napoleona w roku 1809, John H. Gill opisuje działania francuskiego cesarza, szukającego decydującego rozstrzygnięcia w wojnie przeciwko Habsburgom – historia, której detale były rzadko przywoływane, szczególnie w pracach angielskojęzycznych.

Relacja rozpoczyna się od efektownego uderzenia armii francuskiej z Bawarii na Wiedeń doliną Dunaju i przedstawia pierwszą bezdyskusyjną porażkę Napoleona w bitwie pod Aspern – Essling oraz straszliwą bitwę pod Ebelsbergiem, opisywaną przez jej uczestników jako najpotworniejszą z tych, w których kiedykolwiek brali udział.

To sugestywna i fachowo przedstawiona opowieść, która interpretuje tworzące ją wydarzenia zarówno na poziomie strategicznym, jak i z punktu widzenia pojedynczego człowieka; od decyzji o ruchach armii liczących ponad 100 tysięcy ludzi, do doświadczeń poszczególnych żołnierzy i cierpień ludności lokalnej.

„Kompletna historia ostatniej zwycięskiej wojny Napoleona” – First Empire

„Dowód na to, że badania nad wojnami napoleońskimi są nadal w świetnej formie” – Gary Sheffield, profesor Uniwersytetu w Birmingham.

„Raz jeszcze Jack Gill zwraca się ku tematowi, który zna tak dobrze – wojnie roku 1809 z Austrią. Korzystając ze swojej szerokiej znajomości niemieckich, austriackich i francuskich wspomnień, dzienników, historii jednostek oraz oficjalnych raportów, przedstawia nam ostatnią zwycięską kampanię Napoleona – Robert Burnham, redaktor The Napoleon Series.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...