Wczytuję dane...
SZCZEGÓŁY
Data wydania: 2018
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 48
Format: 250X185
ISBN: 978-83-7889-636-4
Seria: NVG 244
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 10.00 PLN

Okres względnego spokoju, którym cieszyło się Cesarstwo Rzymskie w swoich pierwszych dwóch wiekach istnienia, zakończył się wraz z początkiem wojen markomańskich. Następne stulecia wypełnione były niemal nieustającymi działaniami zbrojnymi, przynoszącymi rzymskiej flocie nowe wyzwania. Do jej zadań w tych czasach należało nie tylko patrolowanie wód Morza Śródziemnego, lecz także walka przeciwko najeźdźcom zaprawionym w wojnie morskiej, takim jak Genzeryk i jego Wandalowie.
Obejmujące opis badań nowo znalezionych wraków i innych znalezisk archeologicznych, jak również analizę bogatego materiału źródłowego z epoki, niniejsze opracowanie opisuje wyposażenie i taktykę rzymskiej floty, łącznie z bitwami morskimi tego niespokojnego okresu, obejmującego zdobycie Rzymu oraz odrodzenie Cesarstwa Wschodniorzymskiego pod panowaniem Justyniana Wielkiego.
Zawierający spektakularne ilustracje i dokładną analizę profili okrętów, kolejny tom miniserii  Ospreya o rzymskich okrętach opisuje końcowe etapy ewolucji rzymskiej floty w jednym z najbardziej fascynujących okresów w jej historii.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...