SZCZEGÓŁY
Data wydania: 2012
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 310 stron
Format: B5
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 10.00 PLN

Spis treści

Podziękowania

Ryciny i plany

1 Wojna właścicieli ziemskich

2 Narzędzia wojny

3 Wojna, społeczeństwo i technologia

4 Wojna i władza

5 Wojownicy: kawaleria

6 Wojownicy: piechota

7 Natura zamku

8 Zamki i wojna

9 Fortyfikacje i oblężenie

10 Armie

11 Dowódcy

12 Kampania, bitwa i taktyka

13 Bitwa i przebieg wojny

14 Europa, ideologia i obcy

15 Krucjaty i wojna na Bliskim Wschodzie

16 Perspektywy

Dodatek I: bitwa pod Bouvines, 27 lipca 1214

Bibliografia

„Jestem pełny podziwu dla tej doskonałej historii praktyki wojennej w pełnym średniowieczu. Jest to zarówno praca naukowa, jak i synteza, niezwykle wnikliwa i zaprezentowana w przystępny i profesjonalny sposób”.

Norman Housley, Uniwersytet w Leicester

W 1095 roku ogłoszono pierwszą krucjatę, co dało początek wielkiemu przedsięwzięciu militarnemu, które aż do końca XIII wieku znajdowało się w centrum uwagi Europejczyków. W Sztuce wojennej Europy Zachodniej w epoce krucjat, 1000-1300 John France przedstawia szeroko zakrojony i ambitny przegląd wojny i sztuki wojennej oraz jej roli w rozwoju europejskiego społeczeństwa, kultury i gospodarki w okresie wypraw krzyżowych. Umieszczając krucjaty w szerszym kontekście, książka w przystępnej formie prezentuje najnowsze badania naukowe na takie tematy jak rycerstwo, wojna oblężnicza, rycerskość i fortyfikacje.

Sztuce wojennej Europy Zachodniej w epoce krucjat, 1000-1300 autor bada charakter wojny w latach 1000-1300 i dowodzi, że była ona kształtowana głównie przez ludzi, którzy ją prowadzili – właścicieli ziemskich. John France wyjaśnia rolę aspektów własnościowych w powstaniu charakterystycznych narzędzi wojny – zamków i rycerzy. To miarodajne studium szczegółowo przedstawia sposób, w jaki prowadzono wojny oraz ich przyczyny. Zawiera również refleksje na temat społeczeństwa, które zorganizowało wyprawy krzyżowe.

John France jest starszym wykładowcą historii na Uniwersytecie Walijskim w Swansea.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...